Poradnik

 1. Co to jest cynkowanie ogniowe?
 2. Czy cynkowanie ognniowe posiada jakieś wady?
 3. Czy wykonujemy inne modele ogrodzeń, nietypowe?
 4. Jaką techniką są malowane ogrodzenia?
 5. Czy firma BaluSteel wykonuje podmurówkę lub słupki betonowe?
 6. W jaki sposób mogę sam dokonać wstępnego pomiaru ogrodzenia, oby otrzymać ofertę cenową?
 7. Czy do bramy przesuwnej wymagany jest specjalny fundament?
 8. Jakie rolety zewnętrzne wybrać?
 9. Jak dobrać odpowiedni automat do bramy przesuwnej?
 10. Czym różni się automatyka różnych producentów?
 11. Jak przygotować okablowanie dla automatu?
 12. Spawanie metodą TIG – co to znaczy?
 13. Balustrady według Polskich Norm Budowlanych
 14. Zasady projektowania schodów o których należy pamiętać
 15. Szkło bezpieczne stosowane w budownictwie
 16. Konserwacja i pielęgnacja stali nierdzewnej
 1. Co to jest cynkowanie ogniowe?
 2. Cynkowanie ogniowe jest to nałożenie warstwy poprzez zanurzenie w płynnym cynku (450'C) elmentu metalowego. Warstwa cynku jest szczelną powłoką zapobiegającą utlenianiu się stali czyli jej korozji. Materiał przed cynkowaniem jest poddany obróbce chemicznej. Takie zabezpieczenie stali chroni ją przez okres kilkudziesięciu lat (książkowo nawet 40). Okres ten jest uzależniony od środowiska, w jakim się znajduje.
  Cynkowanie zanurzeniowe profili zamkniętych wymaga wykonania otworów tzw. technologicznych umożliwiające przepłynięciu cynku przez wnętrze profili. W efekcie skutkuje to tzm, że materiał jest ocynkowany również wewnątrz.Jjest najlepszą przemysłową metodą zabezpiecznia antykorozyjnego.
 3. Czy cynkowanie ognniowe posiada jakieś wady?
 4. Cechą cynku jest to, iż utlenia się i rokrocznie jego grubość maleje. Podczas zanurzenia w piecu (wannie) cynkowniczym następuje rozprężanie materiału i w wielu przypadkach powstają stałe odkształcenia materiału - deformacje. Widoczne jest to szczególnie na elementach długich, bądź blachach i drutach. Jednak najbardziej istotną zmianą jaką zachodzi podczas procesu cynkowania ogniowego istotną dla klienta jest utrata jakości powierzchni. Podczas wyciągania elementu z pieca cynkowniczego, gdzie gęstość roztopionego cynku jest 8-krotnie gęstsza od cieczy bardzo szybko zastyga tworząc zacieki i zlewy - nadając materiałowi strukturalną poweirzchnię. Ponadto do poweirzni materiału przyklejają się tzw. popioły, zamieczyszczając ją.
 5. Czy wykonujemy inne modele ogrodzeń, nietypowe?
 6. Jesteśmy w stanie wykonać dowolne ogrodzenie łączące wszystkie techniki z podstawowego programu produkcji. Wystarczy aby Klient dostarczył nam projekt, szkic lub zdjęcie, a na tej podstawie wykonamy wstępny projekt oraz wycenę. Nasz projektant w razie konieczności zoptymalizuje dla Państwa wzór tak aby zachować styl, a przy okazji aby nie był kosztowny w produkcji.
 7. Jaką techniką są malowane ogrodzenia?
 8. Elementy ogrodzeń malowane są farbami proszkowymi. Naładowane elektrostatycznie cząsteczki farby przywierają równomiernie do malowanego przedmiotu. Po naniesieniu farba jest utwardzona w piecu w temp ok. 200 °C . W malowaniu proszkowym nie występuje elekt zacieków.

  Malowanie proszkowe bram przesuwnych i skrzydłowych, balustrad balkonowych, ogrodzeń stalowych lub innych elementów wykonanych ze stali przez polega na nakładaniu farby proszkowej na powłokę metalu. W malowaniu proszkowym stosuje się technikę natrysku elektrostatycznego lub elektrokinetycznego. Wcześniej powłoka przykładowo bramy przesuwnej jest odpowiednio przygotowywana przez operacje odtłuszczania, trawienia i fosforowania.

  Po nałożeniu farby na powierzchnię bram, balustrad czy przęseł ogrodzeniowych następuje etap polimeryzacji, czyli wygrzewania w wysokich temperaturach (ok. 200°C). W rezultacie wygrzewania farba ulega stopieniu na powierzchniach metalowych. Powłoka lakiernicza uzyskana w ten sposób, poza walorami estetycznymi chroni elementy stalowe wyprodukowane przez naszą firmę przed korozją, chemikaliami, wysoką temperaturą i uszkodzeniami mechanicznymi, a także działaniem warunków atmosferycznych.

  Przed malowaniem proszkowym bram, balustrad czy ogrodzeń stalowych montowanych na zewnątrz budynków zaleca się zastosowanie podładu przez ocynkowanie ogniowe lub galwaniczne, co dodatkowo zwiększa odporność na korozję.
 9. Czy firma BaluSteel wykonuje podmurówkę lub słupki betonowe?
 10. Po wcześniejszym uzgodnieniu możemy przygotować kompleksowo ogrodzenie, czyli wykonać podmurówkę lub słupki betonowe. Nawet jeśli wykonanie nietypowych słupków przerośnie nasze możliwości poinformujemy o tym klienta i polecimy dobrego fachowca który to dla nas przygotuje.
 11. W jaki sposób mogę sam dokonać wstępnego pomiaru ogrodzenia, oby otrzymać ofertę cenową?
 12. Wszystkie wymiary prosimy podawać w „świetle” otworu czyli wymiar między słupkami –szerokość ogrodzenia lub bramy.

  Odległość od gruntu, kostki lub podmurówki do górnej krawędzi słupka, lub dolnej krawędzi daszka jeśli występuje na słupku – wysokość ogrodzenia.
 13. Czy do bramy przesuwnej wymagany jest specjalny fundament?
 14. Tak - pod bramę przesuwną jest wymagany odpowiedni fundament. Brama przesuwna toczy się po dwóch wózkach łożyskowanych które są mocowane do stabilnego fundamentu. Jeśli występuje automatyka również jest mocowana do tego fundamentu. Fundament powinien być dobramy do wielkości oraz wagi bramy. Wymagane jest też zbrojenie, dlatego jeśli ktoś nie jest pewien w jaki sposób przygotować fundament powinien to zostawić firmie montującej bramę lub chociaż skonsultować.
 15. Jakie rolety zewnętrzne wybrać?
 16. W naszej ofercie znajdziecie Państwo aluminiowe rolety tradycyjne, rolety podtynkowe oraz rolety natynkowe. Nasze rolety zewnętrzne posiadają na bardzo szerokie możliwości montażu.

  Rolety zewnętrzne podtynkowe
  System stosowany jest w nowo wznoszonych budynkach, optymalizując rozwiązania budowlane. Skrzynka roletowa po otynkowaniu jest niewidoczna, a pozostałe elementy, czyli klapa rewizyjna i prowadnice mogą być dopasowane kolorystycznie do barwy stolarki okiennej.

  Rolety zewnętrzne montowane na mur
  Rolety produkowane są ze specjalnie wysokogatunkowego, wyprofilowanego aluminium. Są one częścią elewacji budynku, która chroni nas przed czynnikami zewnętrznymi, począwszy od atmosferycznych a skończywszy na ingerencji nieproszonych gości.

  Rolety zewnętrzne nasadkowe -  nakładane
  Są to rolety zewnętrzne nakładane na stolarkę okienną PCV, ALU lub drewnianą. Doskonały sposób na dokonanie zintegrowanej zabudowy wnęki wraz z oknem.
 17. Jak dobrać odpowiedni automat do bramy przesuwnej?
 18. Podstawowym kryterium jest waga bramy. Automat powinien posiadać odpowiedni zapas mocy tak aby swobodnie otwierał bramę i nie uległ uszkodzeniu pod wpływem eksploatacji. Oprócz wagi ważna jest też długość oraz konstrukcja bramy. Nasz przedstawiciel po krótkiej analizie zaproponuje odpowiednio dobrany automat lub kilka możliwości.
 19. Czym różni się automatyka różnych producentów?
 20. Głównce cechy na które należy zwrócić uwagę to: okres gwarancji, okresy przeglądów i ich koszt, konstrukcja mechanizmu, żywotność automatu, cena. Niekiedy autoamty mniej znanych producentów mają bardzo podobne parametry przy dużo niższej cenie. Jeśli natomiast interesuje nas bezwględna jakość, najlepsze materiały i sprawdzony dostęp do części serwisowych w przypadku awarii warto wybrać nieco droższe, ale bardzo popularne marki jak NICE lub FAAC.
 21. Jak przygotować okablowanie dla automatu?
 22. Najlepiej przed wykonaniem elektryki zadzwonić do firmy montującej bramy i zapytać, aby nie popełnić błędu. Zależy to od kilku czynników: jaki domofon lub wideo domofon będzie zastosowany, czy brama jest przesuwna czy skrzydłowa, czy będzie sygnalizator i fotokomórki, dodatkowe oświetlenie?

  W większości przypadków do podłączenia silnika należy doprowadzić kabel zasilający 3x1,5 mm2. Do podłączenia domofonu warto zadbać o to aby było jak najwięcej żył gdyż niektóre domofony posiadają bardzo dużo funkcji i wymagane jest sporo kabli. Najlepiej zastosować np. 12x1 mm2.

  Należy pamiętać, aby zainwestować w kable przystosowane do położenia pod ziemią tak aby nie okazało się że za kilka lat trzeba rozbierać podjazd i wymieniać kable.
 23. Spawanie metodą TIG – co to znaczy?
 24. Spawanie metodą TIG (Tungsten Inert Gas) polega na wytwarzaniu łuku elektrycznego za pomocą nietopliwej elektrody wolframowej w osłonie gazu obojętnego.

  Łuk spawalniczy występujący między nietopliwą elektrodą a materiałem spawanym topi powierzchnię materiału. W spawaniu TIG nie jest konieczne stosowanie materiału dodatkowego. Elementy spawane można łączyć przez przetopienie rowka spawalniczego. Jeżeli jednak stosowany jest materiał dodatkowy, jest on wprowadzany do jeziorka w sposób ręczny, a nie za pomocą uchwytu spawalniczego tak jak w metodzie MIG/MAG. Dlatego w spawaniu TIG, uchwyt spawalniczy posiada zupełnie inną konstrukcję niż uchwyt stosowany w metodzie MIG/MAG.

  Metoda TIG umożliwia uzyskanie spoiny niezwykle czystej i wysokiej jakości. W procesie nie powstaje żużel, co eliminuje ryzyko zanieczyszczenia spoiny jego wtrąceniami a gotowa spoina praktycznie nie wymaga żadnego czyszczenia. Metoda TIG jest najczęściej stosowana do spawaniastali nierdzewnych i innych stali wysokostopowych oraz takich materiałów jak aluminium,miedź, tytan, nikiel i ich stopów. Spawanie TIG jest wykorzystywane między innymi do spawania rur i rurociągów oraz cienkich blach. Jest stosowane w różnych gałęziach przemysłu, m. in. spożywczym, chemicznym, samochodowym, lotnictwie.

  Główne zalety metody TIG zastosowanej do stali nierdzewnych można podsumować w sposób następujący:
  - skoncentrowane źródło ciepła powodujące powstanie wąskiej strefy stopienia,
  - bardzo stabilny łuk i spokojne, niewielkie jeziorko spawalnicze; nie ma rozprysków i ponieważ nie ma potrzeby stosowania topnika w tej metodzie, wyeliminowane są pozostałości utleniania, co upraszcza znacznie problem końcowego czyszczenia,
  - doskonała jakość metalurgiczna z dokładną kontrolą wtopienia i kształtu spoiny we wszystkich pozycjach spawania,
  - dobre spoiny wolne od porów,
  - bardzo małe zużycie elektrod
 25. Balustrady według Polskich Norm Budowlanych
 26. Prawo budowlane stawia określone wymagania co do konieczności stosowania balustrad i poręczy. Aktem prawnym obecnie obowiązującym w tym zakresie jest Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.

  Zgodnie z art. 296 schody zewnętrzne i wewnętrzne, służące do pokonania wysokości przekraczającej 0,5 m, powinny być zaopatrzone w balustrady lub inne zabezpieczenia od strony przestrzeni otwartej. Jeżeli chodzi o budynki mieszkalne jednorodzinne, zagrodowe i rekreacji indywidualnej warunek wcześniej wspomniany uważa się za spełniony również wówczas, gdy schody i pochylnie o wysokości do 1 m, nie mające balustrad, są obustronnie szersze w stosunku do drzwi lub innego przejścia, do którego prowadzą, co najmniej po 0,5 m.

  Schody zewnętrzne i wewnętrzne, w budynkach użyteczności publicznej powinny mieć balustrady lub poręcze przyścienne, umożliwiające lewo- i prawostronne ich użytkowanie. Przy szerokości biegu schodów większej niż 4 m istnieje wymóg zastosowania dodatkowej balustrady pośredniej.

  Ponadto według art. 298 balustrady przy schodach, pochylniach, balkonach i loggiach nie powinny posiadać elementów ostro zakończonych , a ich konstrukcja powinna zapewniać przeniesienie sił poziomych, określonych w Polskiej Normie dotyczącej podstawowych obciążeń technologicznych i montażowych. Wysokość i wypełnienie płaszczyzn pionowych powinny zapewniać skuteczną ochronę przed wypadnięciem osób. Szklane elementy balustrad powinny być wykonane ze szkła o podwyższonej wytrzymałości na uderzenia, tłukącego się na drobne, nieostre odłamki.

  Rozporządzenie określa wymiary jakim powinny odpowiadać wysokość i prześwity lub otwory w wypełnieniu balustrad, tak jak w poniższej tabeli:
  Rodzaj budynków (przeznaczenie użytkowe) Minimalna wysokość balustrady (mierzona do wierzchu poręczy) Maksymalny prześwit lub wymiar otworu pomiędzy elementami wypełnienia balustrady
  Budynki jednorodzinne i wnętrzna mieszkań wielopoziomowych 0,9 m nie podlega regulacji
  Budynki wielorodzinne i zamieszkania zbiorowego, oświaty i wychowania oraz zakładów opieki zdrowotnej 1,1 m 0,12 m
  Inne budynki 1,1 m 0,2 m

  Jeżeli w budynku przewiduje się zbiorowe przebywanie dzieci bez stałego nadzoru, balustrady powinny mieć rozwiązania uniemożliwiające wspinanie się na nie oraz zsuwanie się po poręczy.

  Przy balustradach lub ścianach przyległych do pochylni, które przeznaczone są dla ruchu osób niepełnosprawnych, istnieje wymóg stosowania obustronnych poręczy, umieszczonych na wysokości 0,75 i 0,9 m od płaszczyzny ruchu.

  Poręcze przy schodach i pochylniach powinny być oddalone od ścian, do których są mocowane, co najmniej 0,05 m. Z kolei poręcze przy schodach zewnętrznych i pochylniach, przed ich początkiem i za końcem, należy przedłużyć o 0,3 m oraz zakończyć w sposób, który zapewni bezpieczne użytkowanie.

  Balustrady oddzielające różne poziomy w halach sportowych, teatrach, kinach, a także w innych budynkach użyteczności publicznej powinny zapewniać bezpieczeństwo użytkowników także w przypadku paniki. Dopuszcza się obniżenie pionowej części balustrady do 0,7 m, pod warunkiem uzupełnienia jej górną częścią poziomą o szerokości dającej łącznie z częścią pionową wymiar co najmniej 1,2 m.
 27. Zasady projektowania schodów o których należy pamiętać
 28. Dobrze zaprojektowane i wykonane schody muszą spełniać szereg warunków gwarantujących bezpieczeństwo oraz wygodę użytkowania.Wymiary stopni. Szerokość i wysokość stopni schodów powinny być dostosowane do przeciętnej długości kroku ludzkiego, która wynosi 60-65 cm. Responsive image Ustalono, że zmiana wysokości stopnia musi pociągać za sobą odpowiednią zmianę jego szerokości i że wzajemny związek między tymi wielkościami powinien wynosić : 2h + s = 60-65 cm w zależności tej : h - wysokość stopnia [ cm ], s - szerokość stopnia [ cm ].

  Wysokość stopni h, zgodnie z przepisami budowlanymi, nie powinna przekraczać:
  20 cm w schodach prowadzących na strych lub do piwnicy oraz przeznaczonych do okresowej obsługi urządzeń przemysłowych,
  19 cm w domkach jednorodzinnych i mieszkaniach dwukondygancyjnych,
  16 cm w budynkach użyteczności publicznej,
  17,5 cm w pozostałych wypadkach. Responsive image Liczba stopni. W jednym biegu nie powinno być więcej niż 18 stopni, najczęściej ze względu na zmęczenie użytkowników, biegi mają po 9-12 stopni. W schodach wewnętrznych nie należy stosować biegów mających mniej niż 3 stopnie, gdyż łatwo się wtedy potknąć.

  Nachylenie biegów. Stosunek wysokości do szerokości stopnia określa nachylenie biegu schodowego w stosunku do poziomu. Z podanego wyżej wzoru i zalecanych wysokości stopni wynika, że nachylenie biegów może wahać się w granicach od 18 do 320 , a w schodach strychowych, piwnicznych i przemysłowych może nawet wynosić 450. Najbardziej strome są schody drabiniaste od 60 do 65o i drabiny do 75o.
  Responsive image W typowym domu jednorodzinnym w celu połączenia dwóch kondygnacji o standardowej wysokości 260-270 cm, projektuje się najczęściej schody mające 12-15 stopni - wraz ze stopniem początkowym. Wysokość kondygnacji jest liczona od posadzki dolnej do górnej płaszczyzny stropu piętra. W domach jednorodzinnych i mieszkaniach dwupoziomowych minimalna szerokość użytkowa biegu powinna wynosić 0,7 m, zaś spocznika 0,8 m. Maksymalna wysokość stopnia to 20 cm. W schodach zabiegowych, szerokość stopni przy zewnętrznym policzku jest większa, przy wewnętrznym zaś mniejsza, natomiast na linii biegu, czyli po środku stopnia szerokość wszystkich stopni musi być jednakowa. Nachylenie biegu schodów wewnętrznych w domach jednorodzinnych przyjmuje wartośc średnią tj.:2h+s=0,63 m
 29. Szkło bezpieczne stosowane w budownictwie
 30. Istnieją dwa typy szkła, chroniącego ludzi przed ryzykiem skaleczenia.

  Wybór zależy od przewidywanego zastosowania.

  Bezpieczne szkło hartowane zostało poddane obróbce termicznej, zwiększającej jego wytrzymałość mechaniczną. Takie szkło jest 5-krotnie bardziej wytrzymałe od zwykłego szkła niehartowanego. Szkło hartowane o grubości 8 mm jest odporne na uderzenie stalowej kuli o wadze 500 g, spadającej z wysokości 2 m. Dodatkowo szkło hartowane jest bardziej elastyczne od szkła niehartowanego. Eliminuje to ryzyko pęknięcia przy wystąpieniu naprężeń od nierównomiernie rozłożonej siły na mocowania punktowe w balustradzie oraz w przypadku szarpania lub uderzenia w balustradę.

  W razie stłuczenia, szkło hartowane rozpada się na małe odłamki o tępych krawędziach. Dodatkowo dla balustrad stosuje się laminat, tak aby w razie stłuczenia odłamki pozostały przyklejone do folii PVB.

  Bezpieczne szkło laminowane składa się z dwóch tafli szkła, połączonych jedną lub kilkoma warstwami specjalnej folii.

  W przypadku uderzenia lub stłuczenia, odłamki szkła pozostają przyklejone do folii.

  Korzyści

  Zastosowanie szyby bezpiecznej przedstawia szereg korzyści.

  Szkło hartowane. Ochrona przed ryzykiem obrażeń w przypadku pęknięcia szkła (np. drzwi, blat stołu, osłona kabiny prysznicowej itp.)

  Szkło laminowane, połączone jedną warstwą folii: ochrona podstawowa. Ochrona przed ryzykiem skaleczeń w razie przypadkowego stłuczenia szkła (np. okno lub przeszklenie stałe) Szkło laminowane, połączone dwoma lub więcej warstwami folii: ochrona wzmocniona. Ochrona przed ryzykiem wypadnięcia (np. przez balustradę lub barierkę balkonową) lub wpadnięcia przedmiotu do wnętrza (np. przez szybę samochodową lub przeszklenie werandy).

  Odłamki szkła pozostają przyklejone do folii, do czasu wymiany szyby na nową.

  Gatunki szkła bezpiecznego

  1. szkło bezpieczne ESG czyli szkło jednowarstwowe hartowane, występuje w grubościach od 4 do 19mm, Float - bezbarwne, barwione w masie, odbarwiane (diamand, optiwhite), matowe (satinato, decormat) i ornamentowe.
  2. szkło bezpieczne warstwowe VSG z elementów niehartowanych:
   P1 inaczej 44.1 czyli 2 warstwy szkła float 4mm sklejone 1 warstwą folii PVB
   P2 inaczej 44.2 czyli 2 warstwy szkła float 4mm sklejone 2 warstwami folii PVB
  3. szkło bezpieczne warstwowe VSG (antywłamaniowe) z elementów niehartowanych:
   P3 inaczej 44.3 czyli 2 warstwy szkła float 4mm sklejone 3 warstwami folii PVB
   P4 inaczej 44.4 czyli 2 warstwy szkła float 4mm sklejone 4 warstwami folii PVB
   P5 inaczej 44.5 czyli 2 warstwy szkła float 4mm sklejone 5 warstwami folii PVB
  4. szkło bezpieczne VSG ESG czyli szkło hartowane warstwowe (zastosowanie w balustradach szklanych, daszkach, podłogach):
   44.2 czyli 2 warstwy hartowanego szkła 4mm sklejone 2 warstwami folii PVB
   66.4 czyli 2 warstwy hartowanego szkła 6mm sklejone 4 warstwami folii PVB
   88.4 czyli 2 warstwy hartowanego szkła 8mm sklejone 4 warstwami folii PVB
   1010.4 czyli 2 warstwy hartowanego szkła 10mm sklejone 4 warstwami folii PVB
   88.4 czyli 2 warstwy hartowanego szkła 8mm sklejone 4 warstwami folii PVB
   121212.44 czyli 3 warstwy hartowanego szkła 12mm sklejone 2x4 warstwami folii PVB (zasotoswanie np. na stopnie szklane)
 31. Konserwacja i pielęgnacja stali nierdzewnej
 32. Czym i jak często czyści się stal nierdzewną? Czy można zrobić to samemu, czy też trzeba wynająć do tego odpowiednią firmę? Przeczytaj, co możesz zrobić, żeby twoja balustrada zawsze wyglądała jak nowa!

  Pierwsze przebarwienia i pyły pojawiające się podczas eksploatacji materiału można spokojnie usuwać zwykłą szmatką, skórą zamszową czy też dla większych zabrudzeń nylonową gąbką – czyli materiałów zwykle stosowanych na co dzień w każdym gospodarstwie domowym.

  Nie wolno używać stalowych poduszek do szorowania czy też szczotek drucianych – mogą pozostawać z nich na powierzchni osady ze stali węglowej co w konsekwencji doprowadzi do rdzewienia materiału. Lokalne przebarwienia powstałe z odcisków palców, kurzu czy też deszczu w bardzo łatwy i szybki sposób można usunąć. Jeżeli na elementach ze stali nierdzewnej pojawią się cząstki żelaza powstałych na przykład przy montażu – powinny być one usuwane natychmiast. Takie cząsteczki zaczną w końcu same w sobie rdzewieć, a co za tym idzie mogą zerwać samopasowującą się warstewkę chroniącą stal nierdzewną – co w konsekwencji doprowadzi do rdzewienia. Takie osady powinny być usuwane mechanicznie lub środkami do czyszczenia stali nierdzewnej.

  Bardzo ważnym zagadnieniem jest zachowanie szczególnej ostrożności przy montażu – najlepiej elementy ze stali nierdzewnej montować na samym końcu.

  Lokalne przebarwienia, odciski smarów – jeżeli są małe to do ich usunięcia wystarczy zwykła woda mydlana. Do większych zabrudzeń należy zastosować odpowiedni środek do czyszczenia i konserwacji.

  Do czyszczenia można używać preparatów opartych na alkoholu – nie stanowią one zagrożenia dla własności antykorozyjnych stali nierdzewnej.

  Do czyszczenia nie należy używać: środków zawierających chlorki oraz w żadnym wypadku środków do czyszczenia srebra.

  Jeżeli na elemencie pojawiają się wżery, tutaj konieczne jest wytrawianie kwasem lub zastosowanie metod mechanicznych.

  Jaka częstotliwość czyszczenia stali nierdzewnej?

  Częstotliwość czyszczenia elementów ze stali nierdzewnej to jest sprawa bardzo indywidulana – wszystko zależy od stopnia eksploatacji oraz stopnia zabrudzenia. Powinno się to odbywać w takich okresach czasu, aby jak najmniej doprowadzać do ryzyka rdzewienia elementów ze stali nierdzewnej. Zaleca się czyścić co 12 miesięcy przy niewielkim zanieczyszczeniu i co 6 miesięcy przy dużym.

Zapytaj o wycenę ogrodzenia!

+48 783 414 801
+48 512 133 040
zapytania@balusteel.pl

Wykonujemy montaż na terenie całej Polski oraz Unii Europejskiej!

Już dzisiaj umów się na bezpłatny pomiar i doradztwo w sprawie ogrodzenia lub balustrady.

Zapraszamy do współpracy
092016

Nowa strona WWW

W Październiku oficjalnie ruszyła nowa odsłona naszej strony internetowej. Zapraszamy do obejrzenia galerii naszych realizacji oraz oferty.

Realizacje