Częste pytania

 1. Dlaczego warto wybrać ogrodzeia firmy BaluSteel?
 2. Jaki jest termin realizacji zamówionego ogrodzenia?
 3. Jaki jest okres gwarancji?
 4. Czy wykonujecie serwis gwarancyjny i pogwarancyjny?
 5. Co jeśli okres gwarancyjny minie, a brama, roleta lub inny zamontowany element ulegnie awarii?
 6. Dlaczego trzeba uważać na chińskie ogrodzenia marketowe?
 7. Czy firma BaluSteel wykonuje montaż i transport ogrodzeń?
 8. Czy posiadacie napędy do bram oraz domofony?
 9. Z jakich materiałów są wykonywane ogrodzenia?
 10. W jaki sposób mogę otrzymać ofertę Państwa ogrodzeń?
 1. Dlaczego warto wybrać ogrodzeia firmy BaluSteel?
 2. Oferujemy Państwu ogrodzenia najwyższej jakości. Stosujemy tylko atestowane materiały, począwszy od stali, poprzez ocynk, na farbach kończąć. Do każdego ogrodzenia jesteśmy w stanie dostarczyć atesty potwierdzające zastosowany materiał, grubość powłoki cynkowej oraz farby proszkowej. Posiadamy duże doświadczenie zdobyte przez lata dzięki czemu unikamy błędów wykonawczych, mamy wypracowanych i sprawdzonych dostawców. Nasi pracownicy zamontowali setki bram przesuwnych, konstruktorzy narysowali i zaprojektowali setki balustrad oraz ogrodzeń. Co najważniejsze – firma może pochwalić się setkami zadowolonych klientów.
  Jeśli do tego dodamy ceny, które są niewygórowane i ppotrafią zawstydzić konkurencję – mamy odpowiedź dlaczego warto wybrać wyroby firmy BaluSteel!
 3. Jaki jest termin realizacji zamówionego ogrodzenia?
 4. Termin zawsze ustalamy indywidualnie. Staramy się zachować maksymalną elastyczność i wychodzić na przeciw oczekiwaniom naszych klientów. Jeśli sytuacja tego wymaga potrafimy wykonać zlecenie nawet w ciągu kilku dni, jednak typowy okres oczekiwania na ogrodzenie to około 6 tygodni od dnia zamówienia. Jest to średni okres oczekiwania przy normalnym obłożeniu prac. Należy jednak brać pod uwagę czynniki, mogące wydłużyć termin realizacji – na przykład szczyt sezonu gdzie przeważnie zleceń jest bardzo dużo. Generalnie im wcześniej decydujemy się na zamówienie tym lepiej – wówczas spokojnie możemy realizować zamówienie i ustalić dogodny termin wykonania i monażu ogrodzenia.
 5. Jaki jest okres gwarancji?
 6. Wszystkie nasze ogrodzenia objęte są podstawową 24 lub 36 miesięczną gwarancją i obejmuje ona powłokę cynkową, lakierniczą oraz konstrukcję stalową. Okres gwarancji można przedłużyć w zależności od wymagań klienta. Na przykład dla balustrad lub ogrodzeń ze stali nierdzewnej okres gwarancji może wynosić nawet 30 lat, wystarczy zdecydować się na coroczny przegląd i konserwację. Podobna sytuacja dotyczy automatyki i napędów. Dzięki regularnemu serwisowaniu wydłużamy okres gwarancji i dbamy, aby produkty zawsze pozostawały w wzorowym stanie technicznym.
 7. Czy wykonujecie serwis gwarancyjny i pogwarancyjny?
 8. Oczywiście wykonujemy serwis gwarancyjny jak i pogwarancyjny. Dotyczy to wszystkich naszych wyrobów. Klienci głównie decydują się na okresowe przeglądy i serwis automatyki, ponieważ przedłuża to okres gwarancji, jednak proponumemy też serwis wszelkich innych elementów ślusarskich, ogrodzeń, balustrad, bram garażowych, rolet zewnętrznych itd. W niektórych przypadkach warto się na to zdecydować, ponieważ za niewielką opłatą można wydłużyć gwarancję.
 9. Co jeśli okres gwarancyjny minie, a brama, roleta lub inny zamontowany element ulegnie awarii?
 10. Oczywiście najważniejszym elementem budowania marki firmy są zadowoleni klienci i wiemy o tym doskonale. Dlatego nie odwracamy się plecami nawet w najtrudniejszym przypadku. Nawet jeśli okres gwarancji minie, a pojawi się problem z ogrodzeniem, balustradą czy też bramą, który wynika z naszej winy , a pojawił się na przykład rok po wygaśnięciu gwarancji – przyjedziemy i usuniemy usterkę. Niekiedy może to oznaczać godzinę naszej pracy i problem zniknie. Niezadowolony klient i idąca za tym opinia może przynieść o wiele większe konsekwencje.
 11. Dlaczego trzeba uważać na chińskie ogrodzenia marketowe?
 12. Z prostej przyczyny – użyte materiał są nietrwałe. Ktoś może powiedzieć – to stereotyp – teraz już chińskie wyroby są podobnej jakości, co europejskie. Owszem, w niektórych dziedzinach nawet mogą je przewyższać. Niestety dotyczyć to może takich dziedzin jak elektronika.. Stereotyp słabych ogrodzeń marketowych jest niestety prawdziwy. Często wystarczy przyjżeć się dokładniej przesłom lub bramie. Po pierwsze – waga. Użyte materiał mają ścianki jak z papieru więc bardzo szybko ulegną degradacji, zwłaszcza pod wpływem korozji. Posiadają też mniejszą sztywność i gorsze bezpieczeństwo. Po drugie – powłoka antykorozyjna to niekiedy fikcja. Zdarza się, że ogniska korozji są już widoczne na sklepowej półce – to niedopuszczalne. Porządne ogrodzenie powinno być ocynkowane ogniowo i pomalowane proszkowo dobrymi farbami proszkowymi – wtedy nie ma prawa korodować przez najbliższe 15 lat, a w pomieszczeniu pewnie i 50 lat.
 13. Czy firma BaluSteel wykonuje montaż i transport ogrodzeń?
 14. Dowieziemy i zamontujemy ogrodzenie w dowolne miejsce Polski jak i Europy. Oczywiście jest to uzależnione od ilości do wykonania oraz ceny. Na terenie wielkopolski wykonamy i zamontujemy każde zlecenie, nawet najmniejsze. Przy większych ilościach możemy dojechać nawet i 1000 km. Posiadamy własny transport.
 15. Czy posiadacie napędy do bram oraz domofony?
 16. Oczywiście. Współpracujemy z producentami napędów oraz domofonów więc możemy zaproponować bardzo atrakcyjne ceny automatyki. Służymy też pomocą przy wyborze i dopasowaniu napędów.
 17. Z jakich materiałów są wykonywane ogrodzenia?
 18. Przy tradycyjnych ogrodzeniach stosujemy stal S235 lub S355. Aby stal była odpowiednio zabezpieczona przeciw działaniu warunków atmosferycznych należy ją ocynkować oraz pomalować. Najtrwalsza metoda ocynku – to zanurzeniowy ocynk ogniowy. Dzięki temu uzyskujemy odpowiednią grubość powłoki około 80 mikrometrów lub więcej. Ocynk galwaniczny nie daje takiej grubości powłoki (miejscami może to być nawet kilka mikonów), dlatego to ważne aby ogrodzenie ocynkować ogniowo w dobrej ocynkowani. Ostatnim etapem jest malowanie proszkowe – równie ważny etap co cynkowanie. Tylko dobór właściwych farb i przeprowadzenie wszystkich wymaganych procesów technologinczych przed malowaniem zapewnia trwałość i dobrą jakość powłoki. Dobrze wykonana powłoka proszkowa jest bardzo trwała, a farba pod wpływem wysokiej temperatury twarda i odporna na uszkodzenia mechaniczne.

  Przy ogrodzeniach ze stali nierdzewnej stosujemy stal AISI 304 lub 316L.

  Elementy drewniane wykonujemy najczęściej z twardego drena np. dąb lub buk. Często stosujemy też drewno egoztyczne które najlepiej sprawdza się w kontakcie z warunkami atmosferycznym np. merbau, tek, eukalptus. Oczywiście jest to droższe rozwiązanie.

  Elementy szklane to głównie szkło bezpieczne VSG lub szkło bezpieczne i hartowane VSG/ESG
 19. W jaki sposób mogę otrzymać ofertę Państwa ogrodzeń?
 20. Pierwsza metoda – najłatwiejsza i najskuteczniejsza – wysyłając do nas wiadomość e-mail bezpośredniu lub przez formularz kontaktowy. Im więcej informacji ułatwiających wycenę tym łatwiej będzie ją przygotować (opis, szkic, zdjęcie wzoru który się podoba, zdjęcie miejsca montażu, lokalizacja).

  Druga metoda – dzwoniąc do nas telefonicznie

  Trzecia metoda – odwiedzając nasze biuro w Rogoźnie wielkopolskim przy ul. Prusa 58

  Czwarta opcja – umawiając się na niezobowiązujący pomiar i wycenę.

Zapytaj o wycenę ogrodzenia!

+48 783 414 801
+48 512 133 040
zapytania@balusteel.pl

Wykonujemy montaż na terenie całej Polski oraz Unii Europejskiej!

Już dzisiaj umów się na bezpłatny pomiar i doradztwo w sprawie ogrodzenia lub balustrady.

Zapraszamy do współpracy
092016

Nowa strona WWW

W Październiku oficjalnie ruszyła nowa odsłona naszej strony internetowej. Zapraszamy do obejrzenia galerii naszych realizacji oraz oferty.

Realizacje